ELŐKÉSZÍTŐ OSZTÁLY 2024-2025
„Ha ugyanis a gyerekeket kiskoruktól fogva, szorgalmasan nevelik vallásos életre és műveltségre, kétségtelenül remélhető, hogy egész életük boldog lesz.” (Kalazanci Szt. József)
Betekintés kisiskolásaink hétköznapjaiba:
https://www.facebook.com/sopronyir/videos/2293111344053505
Közérdekű információk az előkészítő osztályba történő beiratkozáshoz
a 2024-2025-ös tanévre
Induló osztályok száma: 1
Szabad helyek: 22, körzet: Szatmár megye
Iratkozás időtartama: április 15– május 14
Iratkozáshoz szükséges iratok:
-
típuskérvény (az iskolában)
-
szülők személyi igazolványának eredetije és másolata
-
gyermek anyakönyvi kivonatának/keresztlevelének eredetije és másolata
-
pszihoszomatikus felmérést igazoló dokumentum (ahol szükséges)
-
egyházi ajánlólevél (plébánostól vagy tiszteletestől, ahová a család tartozik, behozható május 10.ig)
Betekintést iskolánk életébe ill. kapcsolódó információkat a http://www.jcalasantius.ro (Felvételi/Iratkozás – Előkészítő osztály) oldalon kaphatnak.
Legyél nálunk előkészítős! Kezdjük együtt a 2024-2025-as tanévet!
Érdeklődni az iskola titkárságán, Tel.: 0261/861-826, 8-15 óra között vagy Baumgartner Katalin tanítónéninél a 0748268484 telefonszámon
https://anziksz.com/iskolanyitogato-mese-delutan-a-kalazanciban/magunk-kozt/2021/11/29/?fbclid=IwAR3mgDWhDPTcvkk3Fs3Sm0n8cnY_kLOOiNKa-zeZbk3-auFl0gn0ptRyGoE
Iskolanyitogató mese-délután a Kalazanciban
Különleges mese-délutánra hivták a Kalazanci iskolába azokat a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket, akik ősszel kezdik majd előkészitős kisdiákként az iskolát. Az immár hagyományossá vált iskolanyitogató rendezvényre, vagyis az ismerkedős délutánra sok leendő, kiváncsisággal és lelkesedéssel teli kisiskolás érkezett.
“Az iskolakezdés minden család életében egy mérföldkövet jelent, nem mindegy hogyan készül fel rá szülő és gyermek, nem mindegy milyen szempontok szerint választunk iskolát.” – fogalmazta meg köszöntőjében Kocsis Aliz igazgatónő. Ebben próbál segitséget nyújtani minden olyan jellegű rendezvény, foglalkozás, ahol a családok betekintést nyerhetnek egy tanintézmény hétköznapjaiba. Az iskoláról készült rövid prezenter bevezetéseként az igazgatőnó Kalzanci Szt. József szavait idézte, mely az iskolában folyó nevelői munka alapjait is meghatározza, kiemelve a tudás átadása és a lelki nevelés kettős irányát: „Ha ugyanis a gyerekeket kiskoruktól fogva, szorgalmasan nevelik vallásos életre és műveltségre, kétségtelenül remélhető, hogy egész életük boldog lesz.” A bemutató közben az igazgatónő kitért arra is, hogy a szakmailag kiválóan felkészült tanitói munka és az iskola nyújtotta kontinuitás és továbbtanulási lehetőségek mellett legalább olyan fontos az érzelmi biztonság, a szeretetteljes, elfogadó közeg, a lelki nevelés, amit egy felekezeti iskolába érkező kisdiák megélhet. Kiemelte az alkalmazott alternativ nevelési eszközöket ill. azokat a programokat, melyekbe a tanitási órákkal párhuzamosan bekapcsolódhatnak majd a gyermekek ill. családjaik: erdei iskola, hangszeres oktatás, sportttevékenyésgek családi napok, szülők bálja, szülők akadémiája, stb.
A délután további részében, Czier Bernadett tanitónéni és negyedikes diákjai vonták be a kiváncsisággal és izgalommal teli óvodásokat és szüleiket egy közös mese-szövésbe, melyben a résztvevők együtt szőhették, alakithatták egy kedves népmese fonalát, játékkal, tánccal, mókával segitve a legkisebb királyfit, hogy próbákat kiállva elérjen a szomszédos birodalomba és feleségül vehesse a szépséges királylányt. Az esküvői lakomán is természetesen részt vehetett mindenki, aki segitett, igy finom falatozással folytatódott a móka.
Következő programelemként elsősorban a szülőkre fókuszáltak a szervezők. Habuczki Hajnalka, iskolai tanácsadó tartott rövid előadást az iskolaérettségről, ezt követően pedig egy, az iskolaérettséget felmérő tesztlap kitöltésére is sor került. Szabad beszélgetében sok kérdésre érkezett válasz, a szülők kérdezhették az iskoláról, azokat a társaikat, kiknek nagyobb gyermekik itt tanulnak vagy éppen most negyediskesekként vannak jelen. Párhuzamosan a gyerekek kézművesműhely keretein belül készithették el a mesében megismert királylány és a királyfi alakját.
A délután során, a változó mesehelyszineknek köszönhetően, a vendégek betekintést nyertek az épület minden tantermébe, melyek mindegyike a legmodernebb didaktikai segédeszkökkel van felszerelve, a tornaterembe és a könyvtárba.
Céljaink
- Emberközeli, biztonságos családias légkörben megalapozott tudást, széleskörű műveltséget és gyakorlati jártasságot nyújtani
- Keresztény szellemiségben történő nevelés, nemzeti és keresztény értékek átadása
- Hagyományőrzés
- A családokkal együttműködve a gyermekek személyiségének széleskörű fejlesztése
Rendelkezünk
- Új, modern iskolaépülettel
- Szakmailag jól felkészült, stabil tanári, tanítói közösséggel
- Modern taneszközökkel, kivetítővel, interaktív táblákkal felszerelt termekkel
- Gazdag könyvtárral
- Új, felszerelt tornateremmel és
- sportpályával
- Informatikateremmel (internet, wifi)
- Laboratóriumokkal és kabinetekkel
- Díszteremmel, klubhelységgel
- Saját konyhával
Programok-rendezvények
- Erdei iskola, kirándulások
- Zene és hangszeroktatás (gitár, furulya, zongora)
- Fotbal és kézilabda fiúknak és lányoknak az FTC-vel együttműködve
- Testvériskolai kapcsolatok a határon innen és túl
- Boldogságóra program
- Versenyek, vetélkedők (kiváló erdemények országos és nemzetközi versenyeken is)
- Szülőknek előadások, vetítések, találkozások meghívottakkal (Szülők Akadémiája), Szülők bálja
- Közös felkészülés nagy ünnepeinkre
- Cserkészet